טוען...

מסכים, מערכות קלעים ובמות

חברת ד.ש. בימות ובדים, חברת בת מקבוצת דנאור, מייצרת, מתקינה, מתפעלת ומתחזקת מתקני במה כגון: צוגים, מסכים, מערכות קלעים, אקרני קולנוע וטלוויזיה ובמות קבועות ופריקות.

 

מסכים

המסך, התוחם את פתח הבמה, ונקרא "מסך הבית", תפור מקטיפה מהודרת, חסינת אש, בכפלים ותלוי בעזרת גלגלות ממוסבות (למניעת רעש) על מסילה המעוגנת מעל לפתח הבמה. המסך מונע בעזרת מכלול שינוע חשמלי, מערכת גלגלות ומפסקי קצה המאפשרות פתיחה וסגירה.

מערכות קלעים

תפקיד המערכת הפריקה של הקלעים הוא לתחום את צידי הבמה, חללה והקיר האחורי שלה. הרגליים תוחמים ומסתירים את צידי הבמה, הפדוגות תוחמות את חלל הבמה ומסתירות את גופי התאורה התלויים על הצוגים, והמסך האחורי מסתיר את הקיר האחורי של הבמה ומאפשר מעבר משתתפים מצד לצד מבלי שהקהל יבחין בהם. הקלעים תפורים, בדרך כלל, מבד כותנה שחור חסין אש ואטום למעבר אור. המערכת תלויה על צינורות הצוגים במפתחים שונים, בהתאם לצרכי ההפקה. המערכת הקבועה של הקלעים כוללת גם את הפורטלים, המרחיבים ומצרים את פתח הבמה, ואת הפדוגה הקשיחה, המגביהה ומנמיכה את הפתח. יחידות אלו בנויות ממסגרות מתכת עליה מתוך בד הכותנה השחור.

אקרני קולנוע

יריעות PVC, חסינות אש, מסוגים שונים, המיוצרות המיוחד להקרנות (קדמיות, אחוריות או שתי האפשרויות ביחד). יריעות אלו נגללות או נפרשות על גבי צינורות באורכים עד 12 מטר, המשמשים כתופי גלילה. כל יחידה כוללת מתקן שינוע המאפשר את פרישת היריעה בעת הצורך. הכל מאוכסן בתיבת ההגנה התלויה על אחד הצוגים, או ישירות על תשתית המתכת שבתקרת הבמה, שיטת אחסנה זו מאפשרת את הפעילות השוטפת של הבמה, ללא כל הפרעה.

במות קבועות ופריקות

ד.ש. מתקינה במות תאטרון קבועות, חסינות אש, באולמות חדשים וישנים, הכוללים שכבת בידוד ולוחות שקע-תקע עליונים ללא מסמרים או ברגים גלויים. כמו כן, החברה מייבאת יחידות מוכנות להתקנה, המאפשרת בניית במה בכל מבנה וגודל ומשטחים מדורגים להתקנת מושבים לצפייה. כל המערכות חסינות אש, ומאושרות לעומס התקני הנדרש.

 

לראש הדף